AUTOMOBIL.IR

مـرکـز خـرید و فـروش خـودروی ایـران

مرکز خرید و فروش خودروی ایران
برند
مدل
نوع سوخت
گروه خودرو
سال ساخت از
قیمت

بهترین پیشنهادات

هیوندای
_سوناتا
هیوندای _سوناتا سال ساخت :2015
تعداد درب :4 در
رنگ بدنه : سفید
نوع سوخت : ثبت نشده
163000000 تومان
كیا
_اپتیما
كیا _اپتیما سال ساخت :2014
تعداد درب :4 در
رنگ بدنه : سفید
نوع سوخت : ثبت نشده
148000000 تومان
بنز
_CLS500
بنز _CLS500 سال ساخت :2012
تعداد درب :4 در
رنگ بدنه : قهوه ای
نوع سوخت : ثبت نشده
640000000 تومان
دسترسی سریع
آگهی های ویژه
وانت فوتون - 2014
قیمت خودرو: 120,000,000 تومان
وضعیت خوردو: دست دوم
هیوندای توسان - 2015
قیمت خودرو: 153,000,000 تومان
وضعیت خوردو: نو
بنز CLS500 - 2012
قیمت خودرو: 640,000,000 تومان
وضعیت خوردو: دست دوم
هیوندای سوناتا - 2015
قیمت خودرو: 163,000,000 تومان
وضعیت خوردو: نو
رنو تندر 90 E2 - تیر1390
قیمت خودرو: 32 تومان
وضعیت خوردو: دست دوم

در چه صورت تحول جدی در صنعت خودرو حاصل می شود ؟

به گزارش خبر خودرو ،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تحول در صنعت خودروسازی گفت: با شرایط موجود نمی توان چشم انداز مناسبی را برای آینده صنعت خودرو کشور متصور بود از این رو باید تغییرات اساسی در این صنعت حاصل شود.

 

محمد علی مددی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : هم اکنون خودروهایی که در داخل تولید می شوند، با توجه به کیفیت ، خدمات ، مصرف سوخت بالا و بسیاری از مسائل  دیگر باید ارزان تر عرضه شوند این در حالی است که به دلايل مختلف از جمله تحريمها قیمت خودرو در کشور بسیار بالاست و تاوان این قیمت گران را مصرف کننده می دهد .

وی اظهار داشت : البته این مسائل و مشکلاتی که مطرح می شود که افزایش 3 برابری قیمت دلار در دولت قبل و عدم صرفه اقتصادی تولید و تاثیر آن بر قیمت خودرو را قبول دارم اما بايد به‌اين موضوع هم توجه كنيم که با لغو تحریم ها و حضور رقبای جدی در کشور آنگاه خودروسازان چه برنامه ای خواهند داشت.

وی با اشاره به تاثیر  توافقات بر قیمت خودرو اظهار داشت : با توجه حضور و رفت و آمد برخی از شرکتهای بزرگ و مطرح در صنعت خودرو دنیا به ایران و احتمال هر گونه همکاری مشترک با آنها در آینده نزدیک ، قطعا با آغاز همکاری ها ان شرکتها رقابت در این صنعت جدی تر خواهد شد ضمن اینکه با لغو تحریمها کلیه تجهیزات، قطعات، مواد اولیه و ملزوماتی که ارز آوری داشته اند، با ارز معمولی خریداری می شود و دیگر شرکتها ناگزیر به خرید قطعات را از واسطه نخواهند بود از این رو پیش بینی می شود این روند باید در کاهش قیمت خودرو تاثیر بگذارد.

 وی گفت : با لغو تحریم‌ها ضمن اینکه زمینه  و بستر مناسبی هم برای جذب سرمایه گذار خارجی فراهم می شود بلکه هم در داخل نیز شرکت‌هایی هستند که سرمایه لازم را داشته و از عهده مدیریت و تولید در این حوزه بر می آیند تلاش و همت جدی تری را به کار خواهند گرفت.

وی همچنین بر لزوم رفع موانع برای حضور سرمایه گذاران خارجی ، یاد آورشد : هر چند شرکتهای خارجی بسیاری وارد مذاکره شده اند اما تا کنون نتیجه قطعی آن مشخص نشده است اما  در داخل شرکت‌هایی هستند که حاضر به سرمایه گذاری در صنعت خودرو هستند و آمادگی خود را نیز اعلام کرده اند این افراد یا شرکتها اطمینان داشته باشند که مجلس و نمایندگان نیز از آنها حمایت خواهند کرد.

وی افزود: باید برای تولید خودروهای جدید و همکاری مشترک با خودروسازان ، سراغ کشورهای صاحب صنعت و کشورهایی رفت که در این عرصه امتحان خود را پس داده اند.

نماینده میانه در خانه ملت در ادامه به ورود خودروهای لوکس به کشور اشاره کرد و گفت : امروزه شاهد واردات خودروهای لوکس با قیمتهای بسیار بالا  به کشور هستیم در حالی که اگر قیمت ارز ثابت شود بازار ورود خودروي خارجی داغتر از این خواهد شد. 

مددی با توجه به تصمیمات اخیر دولت در خصوص واردات خودرو ، تصریح کرد:  مشکل اصلی در این جریان واردات خودرو های خارجی و انحصار آن توسط دو سه شرکت بود که با ورود شوراي رقابت از انحصاری را که ممكن بود به رانت منجر شود گرفته شد.